РУСИЯ И САЩ СА СБЛИЖИЛИ ПОЗИЦИИ - И НЕ САМО ПО УКРАЙНА
Общуването на руския президент Владимир Путин с американския специален пратеник Стивън Уиткоф продължава няколко часа и помага за достигането на руската позиция до Съединените щати.
Това заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, след като Путин и Уиткоф обсъдиха по-рано днес в Кремъл уреждането на конфликта в Украйна.
Това беше четвъртата от началото на годината среща между двамата.
Юрий Ушаков, помощник на руския президент по международните въпроси, определи срещата като "конструктивна и полезна".
Според него Русия и САЩ ще продължат преговорите по украинския конфликт "в най-активен режим".
"Що се отнася до самата украинска криза, беше обсъдена, по-специално, възможността за възобновяване на преки преговори между представители на Руската федерация и Украйна", каза Ушаков пред журналисти.
По думите му Москва и Вашингтон са сближили позициите си "не само за Украйна, но и по други международни въпроси".




