АГЕНЦИЯ СЛИВЕН, телефон за връзка: +359886438912, e-mail: mi61@abv.bg

НАТО ПОЗДРАВИ УКРАИНСКИТЕ ЖЕНИ ЗА 8 МАРТ С НАЦИСТКА СИМВОЛИКА

Неонацисткият символ Schwarze Sonne (черно слънце)
10.03.2022 / 10:36

На 8 март НАТО публикува в профила си в Twitter поздравления за Международния ден на жената, придружени със снимка с неонацисткия символ Schwarze Sonne (черно слънце). За това пише Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

„Всички жени и момичета трябва да живеят свободно и при равни условия. На този Международен ден на жената мислим за изключителните жени на Украйна. Тяхната сила, смелост и издръжливост символизират духа на тяхната нация“, пишат SMM мениджърите на алианса, придружавайки публикацията със снимка.

Така те направиха грешка, която само подсили аргумента на Москва за необходимостта от „денацификация“ на Украйна. Факт е, че украинският войник, изобразен на една от снимките, носи неонацисткия символ „Черно слънце“.

Това е истински "монтиран пропуск" за Кремъл от страна на НАТО, посочва изданието. 12-лъчовата свастика се появява за първи път в нацистка Германия на мозайка в замъка Вевелсбург, когато в него се помещава офицерско училище и окултен център на СС.

Този символ е описан от бившия есесовец Вилхелм Ландиг. Някога ой е бил използван от паравоенни формирования на Националсоциалистическата германска работническа партия на СС, а днес десните радикали по света продължават да го използват. В Украйна бойците от националистическия батальон Азов го използват като идентификационен знак.

В същото време германските медии съобщиха, че именно те сега се бият за Мариупол рамо до рамо с украинската национална гвардия. Освен това в Украйна идват и много радикални радикали от чужбина, които между другото се бият и от двете страни на конфликта, отбелязва вестникът.

Превод: СМ

https://pogled.info/svetoven/nato/nato-pozdravi-ukrainskite-zheni-za-8-mart-s-natsistka-simvolika.140128#comments

 
 

Copyright © 2008-2024 Агенция - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев