АГЕНЦИЯ СЛИВЕН, телефон за връзка: +359886438912, e-mail: mi61@abv.bg

"ВЕЛИЧИЕ": ТЪРГУВАМЕ СУВЕРЕНИТЕТА СИ ЗАРАДИ БОЛНИТЕ АМБИЦИИ НА ЕДИН ЧОВЕК ДА Е ПРЕМИЕР

 Ивелин Михайлов Снимка: БТА
08.10.2025 / 11:20

В декларация от парламентарната трибуна председателят на ПГ на "Величие" Ивелин Михайлов заяви, че статията в "Уолстрийт Джърнъл" е разкрила как функционира престъпното управление у нас и е изложила България в международен план.

Преди дни американската медия публикува материал, в който се твърди, че на среща с Доналд Тръмп-младши през април т.г. в София, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е лобирал за продажба на дял от "Турски поток", американски инвеститор в рафитерията на "Лукойл" в Бургас и за облекчаване на санкциите по закона "Магнитски".

Според Ивелин Михайлов, съдържанието на разговора е част от политически заговор:

"Защо е цялата тази схема? Още със създаването на това Народно събрание Бойко Борисов се е договорил и с Делян Пеевски, и с БСП, и с ИТН, а може би и с ДБ, най-вероятно - и с "Възраждане" да стане министър-председател по един начин - ще изкарат Делян Пеевски тоталния антигерой, ще отиде да каже как правителството не работи добре без него. Водопадът е причината да падне не правителството, а министър-председателя и да се замени с Бойко Борисов. Или заради болните амбиции на един човек отново да стане министър-председател, ние търгуваме нашия суверенитет, бъдеще и ежедневно съсипваме държавата", заяви Ивелин Михайлов.

Публикацията в американската медия, според него, е показателна за позицията на властта в САЩ:

"Това нещо е наистина страхотен скандал. Съединените щати, за да публикуват такава статия, означава, че те са одобрили и по някакъв начин казват, подават топката на българските политици и им подсказват, че са готови да заменят сегашното мафиотско управление. Дали българските политици ще предприемат нещо, това зависи от тях".

 
 

Copyright © 2008-2025 Агенция - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев