АГЕНЦИЯ СЛИВЕН, телефон за връзка: +359886438912, e-mail: mi61@abv.bg

ПЛАКЕТ НА ОБЩИНА СЛИВЕН ПОЛУЧИ РБ „САВА ДОБРОПЛОДНИ“ ПО ПОВОД 70-ГОДИШНИНАТА ОТ СЪЗДАВАНЕТО Й

Заместник-кметът Пепа Чиликова връчи плакет на Община Сливен на директора на РБ „Сава Доброплодни“ д-р Росица Петрова
13.05.2025 / 11:27

„Регионална библиотека „Сава Доброплодни“ е институция с дълбоки корени и традиции, която през годините се е утвърдила като център на знанието и просвещението. Създадена преди седем десетилетия, тя продължава да бъде място, на което нашите съграждани намират вдъхновение, информация и възможности за личностно развитие“, пише в поздравителния адрес кметът Стефан Радев до ръководството и екипа на библиотеката, която с тържествен концерт отбеляза 70 години от създаването си. Той допълва, че благодарение на неуморната работа на екипа и подкрепата на общността, библиотеката успява да съхрани и обогати своите фондове.

По повод годишнината, от негово име, заместник-кметът Пепа Чиликова връчи плакет на Община Сливен на директора на РБ „Сава Доброплодни“ д-р Росица Петрова.

От своя страна тя благодари на Общината за доброто партньорство и подкрепа през всички години.

Празникът беше отбелязан с много музика и настроение. Водещ на спектакъла беше актрисата Елена Петрова, а изненадата на вечерта беше дуетът Димитър и Христо, които участват в телевизионното шоу за имитация „Като две капки вода“.

Пресслужба на община Сливен

 
 

Copyright © 2008-2025 Агенция - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев