АГЕНЦИЯ СЛИВЕН, телефон за връзка: +359886438912, e-mail: mi61@abv.bg

РЕГИОНАЛНИЯТ МИНИСТЪР ПОИСКА ОСВОБОЖДАВАНЕТО НА РЪКОВОДНИ КАДРИ В АПИ

Иван Иванов
09.04.2025 / 13:22

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов поиска от председателя на Управителния съвет на АПИ освобождаването на директора на дирекция „Поддържане на пътната инфраструктура“ в Агенцията, както и началника на отдел „Инвестиционно-ремонтни дейности“ в Областно пътно управление - Плевен, стана ясно от информация на ресорното министерство.

Искането на министъра е в резултат на данни от проверката, назначена от него миналата седмица след трагичния инцидент край Телиш, при който загина 12-годишната Сияна, а дядо й се бори за живота в болница.

Поредната смърт на дете на пътя предизвика бурни реакции в държавата, проверки, уволнения и протести в страната през последните дни. На 7 април в центъра на София протестиращи срещу убийствата на пътя поискаха оставката на шефа на АПИ и на цялото ръководство на Пътната агенция.

"Ако с оставката ми ще спрат да загиват деца, я подавам веднага, но мисля, че това няма да се случи - проблемите в пътищата у нас са от много години и ако моята оставка ще реши тези проблеми, съм готов да си я подам", това заяви председателят на Агенция „Пътна инфраструктура” инж. Йордан Вълчев. По думите му злощастният участък край Телиш, където малката Сияна загуби живота си, не е в най-добро състояние, но това е заради негрижирането му години наред. Вълчев вчера бе разпитан и в Националната следствена служба.

Председателят на Областното пътно управление и заместникът му, който ръководел управлението, докато титулярът е в болничен, са отстранени до приключване на проверката, допълниха от Пътната агенция.

 
 

Copyright © 2008-2025 Агенция - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев