АГЕНЦИЯ СЛИВЕН - Адрес: Гр. Сливен, ул. "Сливница" № 12б, оф. 1, телефон за връзка: +359886438912, e-mail: agency@sliven.net, e-mail: mi61@abv.bg

ГРИГОР ДИМИТРОВ ПОБЕДИ БАУТИСТА АГУТ И ОЧАКВА ПОБЕДИТЕЛЯ ОТ НАДАЛ - ИСНЪР НА ПОЛУФИНАЛИТЕ В ПЕКИН

Григор Димитров
06.10.2017 / 10:30

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Пекин.

Българският тенесист победи със 7:6 (5), 4:6, 6:2 Роберто Баутиста Агут.

В следващия кръг третият в схемата очаква победителя от мача между водача в световната ранглиста Рафаел Надал и Джон Иснър.

В първия сет българинът имаше превъзходство на начален удар, като се представи по-добре на втори сервис.

Той по-лесно стигаше до възможности за пробив, но се възползва само веднъж.

Димитров проби в петия гейм, но веднага след това с единствената си възможност в сета испанецът върна пробива.

Последваха бързи сервис-геймове и сетът отиде в тайбрек.

В него двамата си размениха по няколко мини пробива, като с последния българинът спечели със 7:5 точки.

Във втория сет Димитров стоеше стабилно в сервис-геймовете си с изключение на този в седмия гейм.

Тогава хасковлията поведе с 30:0, но Агут направи обрат и с втората си възможност в мача направи втория си пробив.

Този път той се оказа решаващ - българинът не намери отговор и съперникът му спечели сета, за да изравни.

източник:Dnevnik.bg