АГЕНЦИЯ СЛИВЕН - Адрес: Гр. Сливен, ул. "Сливница" № 12б, оф. 1, телефон за връзка: +359886438912, e-mail: agency@sliven.net, e-mail: mi61@abv.bg

АНСАМБЪЛЪТ НИ СПЕЧЕЛИ ВТОРИ ЗЛАТЕН МЕДАЛ В СОФИЯ

Националният ансамбъл по художествена гимнастика
02.04.2018 / 09:50

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на пет обръча от турнира за Световната купа в София.

В състав Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева българските грации изпълниха по изключителен начин съчетанието си и получиха оценка 20,850 т. от журито в зала "Арена Армеец".

На второ място останаха гимнастичките на Япония (19,800), а бронзовия медал заслужи отборът на Италия (19,650).

Това е втора титла за възпитаничките на Весела Димитрова, след като вчера триумфираха по категоричен начин и в многобоя.

Малко по-късно снощи те участват и във финала с три топки и две въжета.

В индивидуалните дисциплини българските състезателки спечелиха три медала във финалите на отделните уреди.

На обръч Катрин Тасева извоюва сребъро с оценка 19,950, а Боряна Калейн взе бронз със 17,750.

Шампионка стана Александра Солдатова (Рус) с 18,550.

Рускинята спечели и титлата на топка, където Тасева се пребори за бронзов медал.

източник:Segabg.com