АГЕНЦИЯ СЛИВЕН - Адрес: Гр. Сливен, ул. "Сливница" № 12б, оф. 1, телефон за връзка: +359886438912, e-mail: agency@sliven.net, e-mail: mi61@abv.bg

БЪЛГАРСКАТА ГИМНАСТИЧКА КАТРИН ТАСЕВА СПЕЧЕЛИ ОЩЕ ТРИ МЕДАЛА ОТ "ГРАН ПРИ" В КИЕВ

Българската гимнастичка Катрин Тасева
19.03.2018 / 10:17

Българската гимнастичка Катрин Тасева записа успешно представяне и в последния ден от турнира "Гран при" в Киев.

След сребърното отличие в многобоя, което спечели в събота, 20-годишната състезателка беше на висота и във финалите на отделните уреди.

Тасева беше много близо до това да спечели златен медал на топка, но завърши с 18.150 и получи втора оценка след представителката на Русия Екатерина Селензньова (18.500).

Трета остана друга руския – Мария Сергеева (17.550).

Във финала на лента Тасева отново беше зад Селезньова.

Тя получи оценка от 17.400, далеч зад рускинята – 18.200.

Трета остана Юлия Евчик от Беларус (16.900).

Бронзово отличие българската гимнастичка заслужи на бухалки, където завърши със 17.150.

Там златото беше за Мария Сергеева, пред Селезньова.

Най-слабо Катрин Тасева се представи на обръч, където допусна сериозни грешки.

За разлика от многобоя, където получи най-висока оценка от всичките си съчетания, именно на обръч (17.950), този път 20-годишната състезателка не беше на висота.

Тя завърши с едва 15.000 и се класира осма.

В края на месец март в София предстои Световната купа, където именно Тасева ще бъде най-голямата надежда на България.

В състезанието няма да участва Невяна Владинова, която е с контузия в глезена.

източник:Dnevnik.bg