АГЕНЦИЯ СЛИВЕН - Адрес: Гр. Сливен, ул. "Ген. Драгомиров" № 4, вх. А, телефони за връзка: 044 580 132; 0886 43 89 12, e-mail: agency@sliven.net, e-mail: agencia_sliven@abv.bg

ТИХОМИР ИВАНОВ СЕ КЛАСИРА ЗА ФИНАЛА НА СКОК НА ВИСОЧИНА НА СВЕТОВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ЛЕКА АТЛЕТИКА В ЛОНДОН

Тихомир Иванов
11.08.2017 / 16:15

Българинът Тихомир Иванов се класира за финала в скока на височина на световното първенство по лека атлетика в Лондон.

Той постигна най-добро лично постижение в кариерата си - 231 сантиметра, които му отредиха четвърто място в квалификациите.

Това ще е едва вторият финал с българско участие в Лондон, след като в четвъртък сребърната медалистка от Рио 2016 Мирела Демирева стигна до битката за медалите в дамския скок на височина.

Финалът на Демирева е в събота от 21.05 часа българско време, а на Иванов - в неделя от 21.00 ч.

Иванов беше един от само шестимата скачачи, които преодоляха квалификационната норма от 231 см.

Той започна с успешни опити на 217 см и 222 см, след което направи по-една грешка на 226 см, 229 см и 231 см, но от втория път се справи и с трите височини.

23-годишният българин раздели четвъртото място в квалификацията с Матеуш Пжибилко.

Представителят на Германия също скочи 217 см и 222 см от първи път и 226 см, 229 см и 231 см от втория опит.

Олимпийският вицешампион Мутаз Еса Баршим спечели квалификацията. 26-годишният катарец, който е втори във вечната ранглиста в дисциплината с 243 см, не направи нито една грешка в опитите си на 222 см, 226 см, 229 см и 231 см.

Световният шампион от 2013 г. Богдан Бондаренко беше другият състезател, който скочи от 231 см от първия опит.

Украинецът, който има личен рекорд 242 см, обаче направи една грешка на 229 см.

Третото място остана за руснака Данил Лисенко, който се справи от втория опит с 231 см, след като преди това беше безгрешен на другите височини.

Европейският шампион от 2012 г. Роби Грабарз беше шестият състезател, който преодоля квалификационната норма.

Останалите шестима участници във финала са Браян Макбрайд (САЩ), Иля Иванюк (Русия), Мадж Един Газал (Сирия), Ейке Онен (Германия), Едгар Рамирес (Мексико) и Ю Уан (Китай).

източник:Dnevnik.bg